YouTube’da Para Kazanma Şartları: YouTube Para Kazanma Nasıl Açılır?

youtube para kazanma Şartları adlı bu yazımızda sizleri değişen şartlar hakkında bilgilendirirken Youtube kanalınız üzerinden nasıl ek gelir elde edebileceğinizden de bahsedeceğiz. Her şey yolundaysa bir ay içinde hesabınız para kazanmaya açılacaktır. Böylece artık YouTube para kazanma hedefi ile içerikler yayınlayabilirsiniz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Türkiye’deki Sosyal Medya Kullanıcıs…

YouTube kanalınızın başarısı için ilgi çekici içerikler çok önemlidir. YouTube kullanıcıları her zaman onları eğlendirecek ya da onlara bir şeyler katacak videoları arar. Kitlenize bu tarz video içeriği sağlayabilirseniz, tüm videonuzu izlemeleri ve gelecekte daha fazla video içeriği için geri gelmeleri muhtemeldir. Bu, tüm konseptin büyük bir parçasıdır çünkü videolarınızın iş dostu olduğundan veya bir marka teşhiri olarak inkar edilemez derecede popüler olduğundan emin olmanız gerekir.

Sosyal Medya Ajansı KREABAZ

Eğer çarpıcı ve ikna edici bir fikriniz varsa, projenizi heyecan verici bir video ile tanıtarak büyük bir kitleyi etkileyebilirsiniz. Bu içerik üreticilerin çok azı başarılı olurken, büyük bir çoğunluğu ise bir avuç video yayınladıktan sonra sırra kadem basıyor. Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız aşağıda sizlerle paylaştığımız ipuçlarına göz atabilir ve uygulayabilirsiniz. Reklamlar için belirli şirketlerle sponsorlu işbirlikleri yapmak yeni bir gelir akışı yaratmanın proaktif bir yoludur. Ödemek almak için YouTube’a güvenmek yerine doğrudan bir markayla pazarlık yapabilirsiniz. Abone ve izlenme sayınıza, izlenmelerin geldiği yerlere ve etkileşim oranlarına göre bu oran değişebilir.

Yeni “Kobani” iddianamesi: Eski HDP’li 5 milletvekili hakkında 38’er kez ağırlaştırılmış müebbet istendi

youtube para kazanma

Yalnızca kayıtlı abonelerinize özel yükleyeceğiniz içerikler, sizin gerçek kurs içeriklerinizi oluşturabilir. Diğer içeriklerinizse aslında kurs programınıza izleyici çekmek için kurguladığınız videolar olmalıdır. Peki Shorts videoları için YouTube para kazanma hesaplama mümkün mü?

Facebook sayfamızı takip et!

Nereyse tüm telefonlar tarafından desteklenen video yükleme ve izleme platformu Youtube milyarlarca kullanıcıya sahip. Youtube fikri 3 girişimci tarafından oluşturulurken kısa süre içerisinde büyük başarı elde etmiş ve dünya devi şirketlerin dikkatini çekmiştir. Özellikle 2014 yılında kullanıcıya para kazandırma yöntemine geçen Youtube daha fazla talep görmüş ve bu sayede hayatımıza Youtuber veya Youtube kanalı gibi terimler girmiştir. Birçok kişi Youtube’a ilgi çekici videolar çekip koyarak popüler olmaya yüksek abone ve izlenme sayılarına ulaşmaya çalışıyor. Bunun nedeni ise belirli şartları sağlayan kullanıcılar Youtube’daki videoları üzerinden para kazanabiliyor.

Youtube Üzerinden Para Kazanmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

 • Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi, Medyascope ‘a iletmeniz durumunda Medyascope talebinizi en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır.
 • Kısa süre öncesine kadar kullanıcılara sınırlı para kazanma yöntemleri sunan YouTube son dönemde bu yöntemleri çeşitlendirerek kullanıcılara daha fazla imkan sunmaya başladı.
 • Videonuzun izlenmesine ek olarak yapılan yorumlar da etkileşim için önemlidir.
 • YPP’ye kabul edildikten sonra, YouTube Shorts için de reklam geliri kazanabilirsiniz.
 • Böylelikle diğer kanalların yanı sıra özgün ve etkili içeriği kendinize özgü şekilde sunabilirsiniz.
 • Ancak, ortalama olarak, 100 bin izleme başına yaklaşık 80 Türk Lirası kazanıldığı belirtilmektedir.

Markalar, influencer pazarlaması yapabilmeye son dönemde daha çok önem veriyorlar. Bu sebeple çeşitli sponsorlu içerikler üretebilir ve markanın ürünlerinin tanıtılmasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak bu noktada çok dikkatli olmak gerekiyor zira YouTube bu tarz içerik üreticilerinin videolarında “Ücretli tanıtım” ibaresini görmeyi istiyor. Aksi durumda hesabınızın kapatılmasına varıncaya kadar gidebilirler.

 • İzleyicilerin ilgisini çeken nitelikli içerikler, daha çok izlenir ve daha fazla tıklanır, böylelikle daha yüksek gelir sağlar.
 • Bu özelliği kullanmak için reklamsız üyeliğe sahip olmanız gerekmektedir.
 • Ayrıca YouTube trafik kaynağı sayfasından hangi başlıkların daha çok görüntülenip arandığına bakmanız gerekebilir.
 • Yeni başlayanların bilmesi ve dikkat etmesi gereken tavsiyelerden bazıları şunlardır.

Tüketicilerin çoğu artık geleneksel reklamlara güvenmediği için affiliate pazarlama oldukça kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Yükleyen kişi, hangi konuda bilgili, yetenek ve becerileri gelişmiş ise o konu hakkında yüklemeli. Tam tersi olduğu durumda eksik bilgiler, gelişmemiş bilgi ve becerilerle hazırlanan video takipçilerinizin dikkatini çekmez.

Ayrıca Youtube da üreteceğiniz içerikler, yapacağınız iş ortaklıkları ve diğer para kazanma yöntemleri sayesinde evden çalışarak para kazanabilirsiniz. Sizde Youtube’ da para kazanmaya başladıktan sonra güzel kazançlar elde etmeye başladığınız da kendi şirketinizi kurabilir ve şirketinizi internette görünür yapabilirsiniz. YouTube’da video paylaşımı yaparak etkileşim oluşturan kişiler, zamanla takipçi sayılarını artırarak para kazanma yollarını kullanmaya başladı. Günümüzde, çok sayıda kişi, YouTuber olarak para kazanıyor ve platformu etkin olarak kullanıyor. Google Adsense gelirleri youtube üzerinden hem görüntülenme hem de tıklama başına olarak elde ediliyor. İlk kategoride yer alan ülkelerdeki youtuberlar 1000 izlenmeye karşılık ortalama olarak 18$ kazanıyorlar.

Youtube’tan nasıl para kazanılır? Shorts video ödeme alıyor mu? Büyük kanallar ne kadar kazanıyor?

Youtube iş ortağı programına başvuru yapanların başvuruları, birkaç günde kabul ediliyor. Markanızın dijital dünyada yer almasını sağlayabilmek için Youtube oturumunu açar ve kanal oluşturmaya başlayabilirsiniz. Kanal oluştururken kanalınız için belirleyeceğiniz isim markanıza ve ürünlerinize uygun olmalıdır.

youtube para kazanma

Affiliate pazarlamanın bir adım ötesi, doğrudan sponsorlu içerikler hazırlamaktır. Sponsorlu içerik, YouTuber’ların çok para kazanmasının bir başka popüler yoludur. Başka birinin ürünü tanıtacağınız için affiliate pazarlamaya benzer. Ancak ondan farklı olarak satış üzerinden komisyon almak yerine doğrudan içeriğiniz için ödeme alırsınız. YouTube’da para kazanmak için sermaye ve karışık teknik bilgilere ihtiyacınız yok. Cep telefonunuz ile çekebileceğiniz eğitici, eğlendirici veya arzuladığınız konudaki videolarla para kazanma yolları keşfedebilirsiniz.

 • YouTube para kazanma oranları, sizin içeriğiniz ve kanalınızı nasıl yönettiğiniz ile; hangi şartları iyi değerlendirip değerlendiremediğiniz ile bağlantılıdır.
 • Aksine, bunu kendiniz için kolaylaştırmanın birçok yolunu bulacaksınız.
 • Youtube partneri olmak, kullanıcılara daha fazla kazanç elde etme ve çeşitli avantajlar sağlama imkanı sunmaktadır.
 • Bunu, takipçilerinizin yorumlarına yanıt vererek, videolarınızdaki aktif takipçileri tanıyarak veya yalnızca abone olanlara hediyeler vererek yapabilirsiniz.

Youtube İş Ortağı Programı’ na başvuru yaptıktan sonra yaklaşık 1 ay sonra sizinle iletişime geçilecektir. Bu 1 aylık süre içerisinde Youtube’ da görevli gerçek kişilerden oluşan inceleme ekipleri hesabınız üzerinde detaylı incelemeler yapacaklardır. YouTube’da para kazanma miktarı, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi, Medyascope ‘a iletmeniz durumunda Medyascope talebinizi en geç 30 (otuz) gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandıracaktır.

 • Ancak sizin gibi YouTube’dan para kazanma hedefi ile yola çıkan pek çok insan olduğunu hiçbir zaman göz ardı etmemelisiniz.
 • Reklam gelirleri elde etmek isteyenlerin yine 4000 saat izlenme elde etmesi gerekiyor.
 • Yepyeni çözümlerle size alternatifler sunar, stratejiler geliştirerek bir planlama oluştururuz.
 • Para kazancınız ve metotlarının YouTube politikalarına uygun olduğu sık sık inceleme ekibi tarafından kontrol edilebilir.
 • Youtube paylaşımları yaparak para kazanmak istiyorsanız, kanal hesabı açmalısınız.

Eğer anlattığınız konu hakkında izleyiciniz için daha detaylı bir içeriğiniz daha varsa videonuzda o noktaya mutlaka kart ekleyin. Sonuçta bu sayfaya girip okuyorsanız bir şekilde İnternetten Para Kazanma hakkında araştırma yapıyorsunuz ve o içeriğimizde de bu konu hakkında size detaylı bilgiler sunuyoruz. Para kazanmak isteyen birçok YouTuber için, kanalınız ne kadar niş olursa, belirli kitleleri hedeflemek isteyen markalarla çalışmak için o kadar iyi bir konumda olursunuz. İçerik oluşturuculara, üyelerin içeriklerini ne kadar izlediğine bağlı olarak YouTube Premium için ödeme yapılır.

Sonrasında tek bir video için mi yoksa birden fazla video için mi reklam istediğinize karar vereceksiniz. Youtube kanalı açma amacına göre işlemler yapmaya başlayabilirsiniz. Youtube kanalları, işin geliştirilmesi, para kazanmak ya da sosyal medyada popüler olma amacıyla oluşturuluyor. Youtube kanalında yapılmak istenilen tüm işlerden keyif almak ve eğlenme temel amacınız olmalıdır. Youtube üzerinden para kazanabilmek için işinizi tutkuyla yapmalı ve yaparken eğlenmelisiniz. İşinize olan tutkunuzu abonelerinize yansıttığınızda onlarında eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra kanal abonelikleri ve Youtube Alışveriş üzerinden de içerik üreticiler tanıtım yapabilmekte ve Youtube kanalları üzerinden para kazanabilmektedir. Paylaşımınızın kısa ve izlenebilir olmasıyla birlikte Youtube Shorts para kazanma seçeneği dikkatinizi çekebilir. Kısa videolar olarak bilinen shorts, hemen tüketilebilen içerikler olarak izlenme oranlarında artışa sebep olabilir. İçeriğinizin izlenmesinin artması içerik reklamlarının izlenmesini artırabileceği için dolaylı yoldan YouTube’dan gelir elde etmeniz mümkündür. YouTube Shorts’tan para kazanmak için, öncelikle YouTube Partner Programına (YPP) katılmanız gerekir.

Açılan hesaplar üzerinden direkt olarak para kazanma özelliğine sahip olunamıyor. Youtube her ne kadar sadece içerik üreticileri için para kazanma platformu gibi görünse de, Youtube da aynı zaman da müzisyenler için de bir etkili para kazanma platformudur. Müzik üreten herkes Youtube kanalları üzerinden müziklerini söyleyerek para kazanabilir.

Published
Categorized as News

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *